Een gids neemt de leerlingen mee naar de authentieke zolders van het kasteel. Hier reizen ze terug in de tijd. Ze lopen over krakende vloeren en onder eeuwenoude balken. Schimmen, stemmen en attributen wekken het mysterie van de grote brand uit 1549 tot leven. Met als grote vraag: door wie of wat is de brand ontstaan?
Let op: wanneer de zolder te warm of te koud is draait de tour niet.
Bordspel Brand!
Afhankelijk van de groepsgrootte en de beschikbare tijd wordt het bezoek aan de zolder gecombineerd met spelen van het bordspel Brand! In dit spel kruipen de leerlingen in de huid van een personage uit het zoldertourverhaal. Het kasteel is afgebrand, de kasteelheer is woedend en wil maar wat graag erachter komen wie de dader is!
GEGEVENS
Geschikt voor groep 5 t/m 8 basisonderwijs en alle leerjaren VO
Beschikbaar dinsdag t/m vrijdag op aanvraag
Duur 60 tot 90 minuten
Aantal leerlingen maximaal 15 en één begeleider per tour
Begeleiding museumgids
Prijs € 5 per leerling /begeleider(s) gratis
Voorbereiding op school er is geen voorbereiding op school
Boeken via de knop ‘boek de zoldertour‘ rechts op de pagina of door een mail te sturen naar groepsboekingen@museumhelmond.nl voor meer informatie